Portrét Josefa Sudka, 1946 - Artmozaika.eu
/soubory/obrazky/topimg/230-aukce-banner.jpg
Aukční položka číslo: 80
Autor: Sivko Václav (1923 - 1974)
Název díla: Portrét Josefa Sudka, 1946
Technika: lept
Rozměr: 17x24,5 cm
Značeno: signováno vpředu
Adjustace: pasparta, stav: dobrý
V majetku: soukromá sbírka v Praze
Odhadní cena: 7000 Kč - 10000 Kč
Vyvolávací cena: 5000 Kč
Informace o autorovi: Malíř, grafik, ilustrátor a scénograf. V letech 1942-1943 studoval u profesora Jaroslava Vodrážky na Státní grafické škole v Praze. V roce 1943 studoval rovněž u jevištního výtvarníka, profesora Františka Trösterana Vysoké škole uměleckoprůmyslová v Praze. V letech 1944-1945 pracoval jako asistent v ateliéru Josefa Sudka. Po válce pracoval jako redaktor v řadě časopisů. V letech 1956-1965 byl výtvarným redaktorem nakladatelství Mladá fronta, v letech 1967-1968 v nakladatelství Albatros. Věnoval se grafice (lept, suchá jehla), ilustraci a grafické úpravě knih. Upravil více než 500 knih. Známé jsou jeho portréty Josefa Sudka či Jana Zrzavého. Byl členem Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupiny 29. augusta v Bratislavě.