Aukční položka číslo: | 80 |
Autor: | Sivko Václav (1923 - 1974) |
Název díla: | Portrét Josefa Sudka, 1946 |
Rozměr: | 17x24,5 cm |
Značeno: | signováno vpředu |
Odhadní cena: | 7000 Kč - 10000 Kč |
Vyvolávací cena: | 5000 Kč |
Informace o autorovi: | Malíř, grafik, ilustrátor a scénograf. V letech 1942-1943 studoval u profesora Jaroslava Vodrážky na Státní grafické škole v Praze. V roce 1943 studoval rovněž u jevištního výtvarníka, profesora Františka Trösterana Vysoké škole uměleckoprůmyslová v Praze. V letech 1944-1945 pracoval jako asistent v ateliéru Josefa Sudka. Po válce pracoval jako redaktor v řadě časopisů. V letech 1956-1965 byl výtvarným redaktorem nakladatelství Mladá fronta, v letech 1967-1968 v nakladatelství Albatros. Věnoval se grafice (lept, suchá jehla), ilustraci a grafické úpravě knih. Upravil více než 500 knih. Známé jsou jeho portréty Josefa Sudka či Jana Zrzavého. Byl členem Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupiny 29. augusta v Bratislavě. |