Aukční položka číslo: | 32 |
Autor: | Fiala Václav (1896 - 1980) |
Název díla: | Žena v kroji, 1940 |
Technika: | litografie 89/200 |
Rozměr: | 41x29 cm |
Značeno: | signováno vpředu |
Odhadní cena: | 500 Kč - 600 Kč |
Vyvolávací cena: | 300 Kč |
Informace o autorovi: | Český malíř, grafik a ilustrátor. Po studiích na Akademii v Petrohradě a Akademii výtvarného umění v Praze (u M. Švabinského) se přiklonil k modernímu realismu (sociální grafika 20.let). Byl autorem epických kreseb, portrétů a knižních ilustrací (F. Palacký, K. J. Erben, J. Neruda, I. Olbracht, N. V. Gogol). |