Aukční položka číslo: | 78 |
Autor: | Saudek Jan (1935 - ----) |
Název díla: | Lacy Gloves, 1992 |
Technika: | kolorovaná bromopstříbrná fotografie |
Rozměr: | 30x39 cm |
Značeno: | signováno vpředu |
Adjustace: | Stav: mírně poškozená |
V majetku: | soukromá zahraniční sbírka |
Odhadní cena: | 25000 Kč - 45000 Kč |
Vyvolávací cena: | 19000 Kč |
Informace o autorovi: | Jan Saudek je český fotograf, věnující se zejména ateliérové fotografii s typickým a nezaměnitelným rukopisem. Nejčastějším předmětem jeho fotografií je žena, ženské tělo a motivy vztahu ženy a muže. V počátcích své tvorby se zabýval také tematikou dětství a vztahu mezi dospělými a dětmi. Od roku 1977 své fotografie koloruje. Je dobře znám i ve světě a získal řadu ocenění, mimo jiné se stal rytířem Řádu čestné legie. Je bratrem (dvojčetem) výtvarníka Karla Saudka. |