Lacy Gloves, 1992 - Artmozaika.eu
/soubory/obrazky/topimg/230-aukce-banner.jpg
Aukční položka číslo: 78
Autor: Saudek Jan (1935 - ----)
Název díla: Lacy Gloves, 1992
Technika: kolorovaná bromopstříbrná fotografie
Rozměr: 30x39 cm
Značeno: signováno vpředu
Adjustace: Stav: mírně poškozená
V majetku: soukromá zahraniční sbírka
Odhadní cena: 25000 Kč - 45000 Kč
Vyvolávací cena: 19000 Kč
Informace o autorovi: Jan Saudek je český fotograf, věnující se zejména ateliérové fotografii s typickým a nezaměnitelným rukopisem. Nejčastějším předmětem jeho fotografií je žena, ženské tělo a motivy vztahu ženy a muže. V počátcích své tvorby se zabýval také tematikou dětství a vztahu mezi dospělými a dětmi. Od roku 1977 své fotografie koloruje. Je dobře znám i ve světě a získal řadu ocenění, mimo jiné se stal rytířem Řádu čestné legie. Je bratrem (dvojčetem) výtvarníka Karla Saudka.