Aukční položka číslo: | 158 |
Autor: | Bukovský Ivan (1949 - ----) |
Název díla: | Červená figura, 2013 |
Technika: | kombinovaná technika na desce |
Rozměr: | 67x52 cm |
Značeno: | signováno vpředu vlevo dole |
Odhadní cena: | 20000 Kč - 25000 Kč |
Vyvolávací cena: | 14000 Kč |
Informace o autorovi: | Malíř, pedagog. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Jana Smetany. V letech 1984 - 1990 spolupracoval s Krátkým filmem. Působí také jako pedagog, učil na Střední odborné a Vyšší odborné škole ve Štětí, od 2003 přednáší na Waldorfském gymnáziu v Příbrami. S malířem Lubomírem Peškem spoluorganizuje mezinárodní projekt Orbis Pictus: Europa. Je členem Sdružení výtvarných umělců Mánes a skupiny Lipany. Získal řadu ocenění za malbu a je zastoupen v mnoha sbírkách u nás i v zahraničí. |