https://www.traditionrolex.com/39
https://www.traditionrolex.com/39
Tomáš Kubík - Michelangelo v Lockdownu - Artmozaika.eu
/soubory/obrazky/topimg/268-vystavy-banner.jpg
Tomáš Kubík
Michelangelo v Lockdownu
15/3 - 30/4/2021

Vážení přátelé,

dovolujeme si Vás co nejsrdečněji pozvat na druhou z cyklu „Zakázaných výstav“:

 

Tomáš Kubík – Michelangelo v Lockdownu

 

výstava probíhá od pondělí 15. března 2021 Út-Pá - od 11 do 18 h.

Výstavu si lze prohlédnout virtuálně na našich stránkách, osobní návštěva je pak možná po telefonické či elektronické domluvě

(přístup na objednání na tel. č. 734 853 410 nebo e-mail: info@artmozaika.eu]

 

Zakázané výstavy jsou projekt, který reflektuje vládní nařízení spojená s aktuální epidemiologickou situací. Jedná se o výstavy umístěné v privátních prostorách galerie, navštívit je je možné po telefonickém či elektronickém objednání a to tak, že současně nebude na výstavě více, než je povolený počet ve skupině lidí, za současného dodržení doporučovaných hygienických pravidel.

MgA.Tomáš Kubík studoval Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru klasických malířských technik prof. Zdeňka Berana a v intermediálním ateliéru prof. Milana Knížáka. Specializuje se především na realistickou figurální malbu.

V jeho portfoliu najdeme i řadu dalších malířských žánrů a technik (zátiší, krajinomalba, pastel, perokresba atd.). Jeho největší inspirací jsou období Renesance a Baroka, obrazy starých mistrů, kde nachází kvality, které často v „současném“ malířství postrádá. Obrazy Tomáše Kubíka jsou k vidění ve sbírkách NG v Praze a v soukromých sbírkách milovníků umění po celém světě.

Dva portréty Tomáše Kubíka, které byly vybrány na prestižní květnovou výstavu Royal Society of Portrait Painters Annual Exhibition 2021 v Londýně, byly na výstavě v Galerii Art Mozaika také zastoupeny, nicméně 6.4.2021 již na londýnskou výstavu odcestovaly.
 
Tomáš Kubík na výstavě představuje dva své zásadní cykly z poslední doby – Projekt Michelangelo a Smrt a dívka, dále pak cyklus portrétů Renesanční dokument a také řadu kreseb. Autor se velmi rychle propracoval od krajinomalby a hyperrealistických zátiší až k současným figurálním obrazům, inspirovaným obdobím renesance a manýrismu a zařadil se k uznávaným tvůrcům současné malby.

V Projektu Michelangelo se Tomáš Kubík nechal inspirovat svým obdivem a studiem díla Michelangela Buonarroti. Výsledkem jsou působivé velkoformátové obrazy malované technikou klasické olejomalby, ve kterých divák najde odkazy na současnost, jako tetování či jiné skryté detaily.

Cyklus Smrt a dívka je souborem obrazů, které vznikaly netradiční formou, kdy autor použil jako předlohu reálné „sochy“ – realistické sádrové odlitky. Výsledkem jsou velmi plastické obrazy, které rozvíjejí oblíbená barokní témata Vanitas a Memento mori.

Výstavu doplňuje obraz Máří Magdaléna, se kterým se Tomáš Kubík zúčastnil velkého přehledu evropské figurativní tvorby v Barceloně a také řada kreseb a náčrtů.

Art Mozaika, s. r. o.

Politických vězňů 911/8

110 00 Praha 1 - Nové Město

http://www.artmozaika.eu/

 

další fotografie

Termíny kulturních programů

Kontakt

ART MOZAIKA s.r.o.
Politických vězňů 911/8
110 00 Praha 1
IČ: 06057667
DIČ: CZ06057667
tel.: +420 222 231 594
info@artmozaika.eu
www.artmozaika.eu

Otevírací doba

ÚTERÝ - PÁTEK 11 - 18 hod
https://www.traditionrolex.com/39