216 stran šitá pevná vazba výpravná monografie, která vedle reprodukcí zásadních děl čtenáři představuje také genezi díla, cituje inspirační zdroje a reprodukuje přípravné kresby a studie
Publikace CZK
= AKCE: 590,- Kč = České centrum fotografie vydalo v edici Nejskromnější umění fotografickou monografii Františka Dostála. Kniha formátu A4 na takřka dvě stě šedesáti stranách představuje reprezentativní výběr z celoživotního fotografického díla jednoho z nejvýznamnějších českých fotografů současnosti. Publikace je rozdělena do jednotlivých tematických celků, které Dostálovo dílo tvoří. Jsou zde zastoupeny cykly Letní lidé, Náhodná setkání, Psí příběhy a poprvé, též částečně do dnešních dnů utajovaná kapitola, Akty. Kniha vychází v pevné vazbě s přebalem. Úvod napsal Jiří Šerých. Jednotlivé výtisky jsou číslované. V blízkém čase bude tato edice doplněna o přednostní výtisky, které budou opatřeny originálními fotografiemi autora.
První monografie světoznámého autora kompletně mapující jeho dílo. Ladislav Postupa v ní představuje na sto osmdesáti stranách vyčerpávajícím způsobem svoji tvorbu od šedesátých let do současnosti. Seznamuje nás s fotografickým surrealismem v jeho nejčistší podobě, s téměř grafickou prací s předměty denní potřeby, jimž autor propůjčuje netušené významy. Publikace obsahuje v neposlední řadě i vkusné akty, které Postupa svým originálním přístupem k práci se světlem a kontrastem přetváří v mnohovrstevná umělecká díla.
Kniha Petr Helbich - Fotografie je úvodním počinem v edici Nejskromnější umění, která si klade za cíl přiblížit veřejnosti méně známou českou fotografickou tvorbu. Jedná se o výpravnou publikaci mapující tvorbu lékaře, fotografa a asistenta nestora české fotografie Josefa Sudka. Tvorba Petra Helbicha přiznává inspiraci velikánem české fotografické scény, obohacuje ji však svým vlastním přístupem, mimo jiné i přesahem ke své původní, lékařské profesi.
Katalog k výstavy Roger Ballen’s Shadowland 1982 - 2014. Pražská výstava proběhla na začátku roku 2015 v Kafkově domě. Ballenova umělecká tvorba je na jedné straně provokující, na straně druhé uklidňující. Vytrhává nás ze světa neustálého shonu a vrací nás zpět sobě samým, do světa živých tvorů. Není snadné jeho fotografie pochopit, ale je takřka vyloučeno se do nich nezamilovat. Roger Ballen (*1950, New York) – fotograf a umělec. Od roku 1970 žije v Johannesburgu v Jižní Africe. Roger Ballen se začal zajímat o fotografii, když jeho matka pracovala jako editorka fotografií v agentuře Magnum Photos v New Yorku. Pracoval jako geolog a začal fotografovat domovy a bílé obyvatele venkova v Jižní Africe, poté se rozvinul jeho zájem o divadelní a expresivní dokumentární styl v 90. letech. Jeho fotografie jsou jako obrazy z bdělého snu: přesvědčivé a provokativní, s bohatými vrstvami detailů a záblesky černého humoru. Smazávají hranice mezi dokumentární fotografie a uměním.
Publikace je katalogem k výstavě Zkrocení zlé ženy, k výstavě aktů české fotografky Jany Wallace, která od roku 1996 žije a pracuje v USA. Jana Wallace je autodidakt. Od roku 2006 se intenzivně věnuje fotografování, především sportovní fotografii, přírodě, portrétům a figurativní fotografii. Po několika výstavách a publikacích v Kalifornii představila své fotografie v červnu 2013 i v České republice.
Katalog je prezentací umělců z Volného sdružení M a jejich díla. Zastoupeni jsou umělci: Zdeněk Beran, Ivan Bukovský, Dagmar Hamsíková, Jiří Hauschka, Josef Hnízdil, Milan Jaroš, Rudolf Jung, Zdeněk Lhoták, Pavel Mára, Lukáš Miffek, Jan Neubert, Aleš Ogoun, Eliška Rožátová, Jan Stoss, Marie Strahovská, Petr Šmaha, Václav Špale, Markéta Urbanová, Jaroslav Valečka, Jan Vančura, Aleš Vašíček.