Publications CZK

monografie Tomáš Kubík

216 stran šitá pevná vazba výpravná monografie, která vedle reprodukcí zásadních děl čtenáři představuje také genezi díla, cituje inspirační zdroje a reprodukuje přípravné kresby a studie

890 CZK
ks
Monograph František Dostál

590 CZK
ks
Monograph Ladislav Postupa

První monografie světoznámého autora kompletně mapující jeho dílo. Ladislav Postupa v ní představuje na sto osmdesáti stranách vyčerpávajícím způsobem svoji tvorbu od šedesátých let do současnosti. Seznamuje nás s fotografickým surrealismem v jeho nejčistší podobě, s téměř grafickou prací s předměty denní potřeby, jimž autor propůjčuje netušené významy. Publikace obsahuje v neposlední řadě i vkusné akty, které Postupa svým originálním přístupem k práci se světlem a kontrastem přetváří v mnohovrstevná umělecká díla.

400 CZK
ks
Monograph Petr Helbich

Kniha Petr Helbich - Fotografie je úvodním počinem v edici Nejskromnější umění, která si klade za cíl přiblížit veřejnosti méně známou českou fotografickou tvorbu. Jedná se o výpravnou publikaci mapující tvorbu lékaře, fotografa a asistenta nestora české fotografie Josefa Sudka. Tvorba Petra Helbicha přiznává inspiraci velikánem české fotografické scény, obohacuje ji však svým vlastním přístupem, mimo jiné i přesahem ke své původní, lékařské profesi.

450 CZK
ks
Catalogue Roger Ballen

Katalog k výstavy Roger Ballen’s Shadowland 1982 - 2014. Pražská výstava proběhla na začátku roku 2015 v Kafkově domě. Ballenova umělecká tvorba je na jedné straně provokující, na straně druhé uklidňující. Vytrhává nás ze světa neustálého shonu a vrací nás zpět sobě samým, do světa živých tvorů. Není snadné jeho fotografie pochopit, ale je takřka vyloučeno se do nich nezamilovat. Roger Ballen (*1950, New York) – fotograf a umělec. Od roku 1970 žije v Johannesburgu v Jižní Africe. Roger Ballen se začal zajímat o fotografii, když jeho matka pracovala jako editorka fotografií v agentuře Magnum Photos v New Yorku. Pracoval jako geolog a začal fotografovat domovy a bílé obyvatele venkova v Jižní Africe, poté se rozvinul jeho zájem o divadelní a expresivní dokumentární styl v 90. letech. Jeho fotografie jsou jako obrazy z bdělého snu: přesvědčivé a provokativní, s bohatými vrstvami detailů a záblesky černého humoru. Smazávají hranice mezi dokumentární fotografie a uměním.

490 CZK
ks
Catalogue Jana Wallace

The booklet is a catalogue to the exhibition The Taming Of The Shrew, exhibition of nudes by Czech photographer Jana Wallace who has been living and working in USA since 1996. Jana Wallace is self-taught. Her professional career as a photographer began in 2006, focusing mainly on sports, nature, portraits and figure photography. After several books and exhibitions in Califormia, she introduced her photographs also in the Czech Republic in June 2013.

200 CZK
ks
Catalogue Proces v Mánesově

The catalogue presents artists form group Volné sdružení M and their work. Zdeněk Beran, Ivan Bukovský, Dagmar Hamsíková, Jiří Hauschka, Josef Hnízdil, Milan Jaroš, Rudolf Jung, Zdeněk Lhoták, Pavel Mára, Lukáš Miffek, Jan Neubert, Aleš Ogoun, Eliška Rožátová, Jan Stoss, Marie Strahovská, Petr Šmaha, Václav Špale, Markéta Urbanová, Jaroslav Valečka, Jan Vančura, Aleš Vašíček.

200 CZK
ks
Catalogue Jan Harant

Booklet Jan Harant - We leave the world behind, we learn how to fly, presents the creation of a young, promising student of Fine Arts Jan Harant

200 CZK
ks

Exhibition dates

Miroslav Marinovský
Last Try

25/4 - 19/5/2023

Contact

Gallery ART MOZAIKA
Politických vězňů 911/8
110 00, Praha 1
ID No.: 06057667
VAT No.: CZ06057667
tel.: +420 222 231 594
info@artmozaika.eu
www.artmozaika.eu

BUSINESS HOURS

TUESDAY - FRIDAY 11 - 18