Plocha, 1963-1967 - Artmozaika.eu
/soubory/obrazky/topimg/230-aukce-banner.jpg
Aukční položka číslo: 85
Autor: Stolař František (1933 - 2012)
Název díla: Plocha, 1963-1967
Technika: olej na malířské lepence
Rozměr: 53x85 cm
Značeno: značeno vzadu
Adjustace: rám, Stav: dobrý
V majetku: soukromá sbírka v Praze
Odhadní cena: 30000 Kč - 45000 Kč
Vyvolávací cena: 24000 Kč
Informace o autorovi: Malbě a kresbě se začal intenzivně věnovat v roce 1956. V roce 1962 se soukromě vzdělával u akad. malíře Miloše Maliny a Jindřicha Halekala. Zpočátku se zúčastňoval výstav neprofesionálních výtvarníků PRAHA a LETNÁ. První a na velmi dlouho poslední samostatnou výstavu uspořádal v Klubu školství a kultury (Savarin) v r. 1970. Tato výstava trvala pouze jediný den a byla na příkaz stranických orgánů ukončena. Tvorba F. Stolaře byla výrazně ovlivněna významnými uměleckými směry té doby - hnutím „Informel“ a pop-artem. Pop-artová tvorba Františka Stolaře je v českém výtvarném umění vskutku ojedinělá a výjimečná.