https://www.traditionrolex.com/39
https://www.traditionrolex.com/39
Sebastian Wojnar - výstava FIGURÁLNÍHO SOCHAŘE SEBASTIANA WOJNARA - Artmozaika.eu
/soubory/obrazky/topimg/331-vystavy-banner.jpg
Sebastian Wojnar
výstava FIGURÁLNÍHO SOCHAŘE SEBASTIANA WOJNARA
18/10 - 8/12/2023

Výstava figurálního sochaře Sebastiana Wojnara představuje významnou část jeho tvorby z období posledních dvou let. Představena budou také starší díla představující vývoj, myšlení a náhled na svět mladého umělce v období od studií na Akademii výtvarných umění po současnost.

Ve věku 30let má Sebastian Wojnar za sebou po absolvování akademie, kromě sochařské praxe také několikaleté zkušenosti z práce ve vrcholném automotive designerském teamu.

Při této praxi pracoval se současnými nejmodernějšími světovými technologiemi v oboru, které si osvojil. Jeho láska k sochám a sochařskému řemeslu ho ale vrátila zpět a v roce 2022 založil pod svým jménem sochařský ateliér SW v Semilech, v historických prostorách Fabriky 1861. Nabyté znalosti, přirozená kreativita a praxe ve spojení s poctivým sochařským řemeslem, které je jeho vášní mu nyní dávají neomezené možnosti v jeho tvorbě a umělecké prezentaci. Úspěchy zaznamenal v sochařských soutěžích i při realizaci svých prvních profesních zakázek.

V roce 2022 byl osloven celostátní televizní stanicí a stal se jedním ze tří hlavních protagonistů projektu České chaty snů na TV Prima, kde dostal příležitost uvést a prezentovat svá díla při rozsáhlých rekonstrukcích vybraných objektů. Po úspěšné první sérii se nyní připravují další díly projektu.

Přiblížit umělecká díla a umění lidem, oslovit mladou generaci, je jedním ze snů a motivů pro práci Sebastiana Wojnara.

Ve své tvorbě je nekompromisní v přístupu k tématům a jejich realizaci na kterých pracuje. Jen pokud s daným podnětem souzní, může ho zpracovat.

„Hlavním tématem cele expozice výstavy je "víra". Vira je spojovacím mostem mezi dalšími dvěma tématy, kterými jsou každodennost a rodina.

Ústředním prvkem celé výstavy bude bronzové nadživotní TORZO VÍTĚZNÉHO KRISTA."

Soubor portrétů "CHLAPCE Z NEMOCNICE" z roku 2022 a 2023 je přelomovou prací v tvorbě Sebastian Wojnara a je naprosto signifikantním dílem tématu každodennosti.

Velkým tématem je rodina, která zachycuje osobní zpovědi autora. Portréty děti, sexualita ve vztahu, ale třeba rodinné pečení bábovky.

S rodinou autora výstavy je spojeno i silné téma „HOLOCAUSTU", které Sebastian Wojnar zpracovává a pracuje na realizaci sousoší. Tuto práci také na výstavě premiérově představí.

Výstava nabídne díla v sádře či bronzu jako busty, torza, ale i otevřený soubor skic „RUKOU", nebo již zmíněné figury a portréty „HOLOCAUSTU".

,,TORZO MÁŘÍ MAGDALÉNY" uzavírá téma víry. ,,TORZO KRISTA I.",

kterou autor připravil v limitované edici ke svému výročí, podtrhne koncepci celé výstavy sochaře Sebastiana Wojnara.

Doplněním výstavy budou umělecké fotografie autorových děl.

Termíny kulturních programů

Kontakt

ART MOZAIKA s.r.o.
Politických vězňů 911/8
110 00 Praha 1
IČ: 06057667
DIČ: CZ06057667
tel.: +420 222 231 594
info@artmozaika.eu
www.artmozaika.eu

Otevírací doba

ÚTERÝ - PÁTEK 11 - 18 hod
https://www.traditionrolex.com/39