https://www.traditionrolex.com/39
https://www.traditionrolex.com/39
Martin Beck - Okamžik věčnosti - Artmozaika.eu
/soubory/obrazky/topimg/321-vystavy-banner.jpg
Martin Beck
Okamžik věčnosti
3/2 - 12/3/2023

Galerie Art Mozaika Praha

Výstava fotografií Martina Becka - Okamžik Věčnosti

Pražská galerie Art Mozaika Praha připravila výstavu významného českého portrétního fotografa Martina Becka. Představí téměř sto fotografií v pěti cyklech, které autor zrealizoval za dvacet let své umělecké tvorby.

Výstava je nejrozsáhlejší přehlídkou autorovy portrétní fotografie. Je členěna do jednotlivých tematických celků. První představí nejslavnější osobnosti převážně uměleckého života, které měl tu čest fotografovat. Najdeme mezi nimi Ozzy Osbourna, Charlese Aznavoura, Dalajlámu, prezidenta Václava Havla a mnoho dalších. Druhý soubor je věnován nejvýznamnějším českým a slovenským hercům. Třetí dalším umělcům různých žánrů. Čtvrtý divadlu a poslední ukazuje přesahy autorovy tvorby.

Martin Beck dipl.um se narodil 4. 7. 1978 v Pardubicích.

Po studiu na SPŠPT absolvoval operní zpěv na Pražské konzervatoři, kde byl již během studia přijat do angažmá opery Národního Divadla. Profesionálním fotografem se stal v roce 2002. Od roku 2014 je uměleckým fotografem Národního divadla v Praze.

Autor se snaží skrze hledáček svého fotoaparátu Hasselblad 503CW nahlédnout do duší osobností které fotí, ale jinak, než je obvyklé. Snaží se je totiž zachytit tak, jak by se chtěli vidět oni sami.

Každá fotografie je ručně zvětšována autorem v temné komoře. Vše je zcela klasické – do procesu vůbec nevstupuje digitální technika. Své fotografie vyvolává na bromostříbrný papír s barytovou podložkou značky Foma nebo Ilford. Tento klasický přístup zaručuje, že každá fotografie je skutečný originál.

Za poslední dekádu před jeho objektivem stanuly takové osobnosti, jakými jsou například: jeho svátost Dalajlama, president Václav Havel, režisér Miloš Forman, herec Sir Ben Kingsley, šanzoniér Charles Aznavoure, DJ Martin Garrix, operní pěvkyně Edita Gruberová, operní pěvec Plácido Domingo, dirigent Libor Pešek, busker Glen Hansard, zpěvák Karel Gott, divadelní režisér Robert Wilson, chirurg Bohdan Pomahač, fotograf Jan Saudek a mnoho dalších…

Místo konání: Galerie U přívozu Státní a vědecké knihovny Hradec Králové, Hradecká 1250 .

Termín konání: vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 2. 2. 2023 od 17.00 h. Samotná výstava bude probíhat od 3. 2. do 12 3.2023.

Kurátor: PaedDr. Jiří Jaskmanický, ředitel Art Mozaika Praha

jaskmanicky@seznam.cz

734 853 410

 

Termíny kulturních programů

Kontakt

ART MOZAIKA s.r.o.
Politických vězňů 911/8
110 00 Praha 1
IČ: 06057667
DIČ: CZ06057667
tel.: +420 222 231 594
info@artmozaika.eu
www.artmozaika.eu

Otevírací doba

ÚTERÝ - PÁTEK 11 - 18 hod
https://www.traditionrolex.com/39