https://www.traditionrolex.com/39
https://www.traditionrolex.com/39
Adéla Tománková aka Adelheid - Stromy v bunkru ukryté - Artmozaika.eu
/soubory/obrazky/topimg/288-vystavy-banner.jpg
Adéla Tománková aka Adelheid
Stromy v bunkru ukryté
17/1 - 4/3/2022
Art Mozaika, Politických vězňů 8, Praha 1, uvádí v protiatomovém krytu v -2 patře od 18. ledna do 4. března 2022 zajímavou výstavu obrazů Adély Tománkové aka Adelheid: Stromy v bunkru ukryté.
 
Pro návštěvu výstavy prosím kontaktujte kancelář Art Mozaika v přízemí, kancelář 105/4. Otevřeno úterý až pátek od 11 do 18 hodin, vystavené obrazy jsou určeny k prodeji.
 
ADÉLA TOMÁNKOVÁ
6. 2. 1989 v Praze
 
 
Z obrazů Adély čiší živelná (a živočišná) barevná exprese, vyjadřující příběhy i životní prožitky, jak v portrétní a figurální malbě, tak v abstraktní. Její obrazy jsou plné energie a radosti, někdy i smutku.
Kromě malby se věnuje se i psaní fejetonů, krátkých povídek a scénářů.
 
Autorka o své tvorbě píše:
 
"K malování tíhnu odjakživa, umělecky jsem se začala více formovat na půdě ArtIn-Atelier Prague. Později jsem studovala oděvní tvorbu, ale malování v mém životě i tak jednoznačně zvítězilo.
 
V mých obrazech se promítají životní příběhy i prožitky, především ve figurální malbě a imaginární krajinomalbě. Mojí velkou inspirací je také příroda, která mě učí světlu, perspektivě, tvarům i rozmanitosti barev. Větve stromů prorůstají do plátna a mění se v divotvorné obrazy. Náměty na obrazy zkrátka nemusím složitě hledat, jsou všude kolem. Stačí je vnímat a nechat pracovat představivost.
 
Někdy se ale stává, že se odlišuje moje představa od reality a to hlavně ve zpracování tématu v obraze. Vracím se tedy občas na úplný začátek a snažím se zdokonalovat. Absolvovala jsem kurzy figurální kresby (AVU), kurzy malby (Scholastika), kurzy arteterapie aj…
 
Pravidelně se účastním samostatných i skupinových výstav a mé obrazy jsou k vidění jak v soukromých sbírkách, v zázemí Linhartovy nadace sídlící v Experimentálním prostoru NOD, tak např. v hudebním studiu a zahrály si i ve filmu.
 
Jsem ráda, když oživí jakýkoli prostor a potěší byť jedno oko."

 

Termíny kulturních programů

Kontakt

ART MOZAIKA s.r.o.
Politických vězňů 911/8
110 00 Praha 1
IČ: 06057667
DIČ: CZ06057667
tel.: +420 222 231 594
info@artmozaika.eu
www.artmozaika.eu

Otevírací doba

ÚTERÝ - PÁTEK 11 - 18 hod
https://www.traditionrolex.com/39