https://www.traditionrolex.com/39
https://www.traditionrolex.com/39
Jan Podešva - Fotograf z ráje - Artmozaika.eu
/soubory/obrazky/topimg/220-vystavy-banner.jpg
Jan Podešva
Fotograf z ráje
2/8 - 30/8/2017

Jan Podešva

Fotograf z ráje

 

 

Jan Podešva je současný český fotograf. Narodil se v Porubě 20. 7. 1953. Vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. V podstatě celý život věnoval vzdělávání a výchově mladé generace. Po skončení pedagogické kariéry, kterou završil na postu ředitele gymnázia ve Staré Boleslavi, se začal plně věnovat fotografickému umění. Měl na co navazovat, neboť se již dříve věnoval umění výtvarnému.

 

Pravidelné cesty Jana Podešvy za jeho současnou ženou jej před mnoha lety zavedly do Českého ráje, malebné krajiny v severovýchodních Čechách. Každý člověk, nadaný výtvarným cítěním a talentem, zde cítí nutkání sdělit lidem zhmotněné vidění té překrásné reality, nacházející se v jeho bezprostředním okolí. Není to však realita statická, ale neustále se proměňující.

 

Jan Podešva je krajinář. Jako malíř si krajinu osahal svým štětcem a barvami, jako fotograf ji vidí skrz objektiv svého fotopřístroje. Svoji krajinu dokonale zná. Mnohokrát si přivstal, aby zachytil východ slunce, mnohokrát musel čekat na ten jediný správný okamžik, kdy slunce zapadá za horizont. Byť je uprostřed krajiny sám, má několik vynikajících pomocníků. Kulisy mu staví Jaro, Léto Podzim a Zima. Kompozici obrazu si již musí vytvořit sám. I tu zvláštní tlumenou barevnost u některých fotografií a až těžko uvěřitelnou pestrost u fotografií jiných.

 

Jakkoliv je přírodní krajina, zejména Českého ráje, nosným prvkem jeho díla, nevyhýbá se autor ani městským motivům, jimž ve svých fotografických obrazech vtiskává neopakovatelného Genia loci.

 

Objevitelská výstava Jana Podešvy, která probíhá v Křížové chodbě Strahovského kláštera, vznikla díky iniciativě významné sběratelky české fotografie paní Evy Pelech.

 

 

Výstavu pořádá České centrum fotografie s galerií Art Mozaika ve spolupráci s Královskou kanonií premonstrátů na Strahově za podpory Ing. Evy Pelech.

 

Výstava je umístěna v Křížové chodbě Strahovského kláštera.

 

 

Návštěvní dny:        2. - 30. 8. 2017

                                  Otevřeno denně   9:30 - 11:30;  12:00 - 17:00

 

Vstupné:                  Zahrnuje vstup do Strahovské obrazárny.

                                  Základní            120 CZK

                                  Snížené               60 CZK

Platí pro děti 6 – 15 let; držitele platných mezinárodních studentských a učitelských průkazů  ISIC, IYTC, EURO 26, ITIC;  seniory nad 65 let věku a po předchozím ohlášení pro skupiny dospělých nad 20 osob. 

                                  Rodinné             200 CZK (rodiče + děti do 15 let)  

                                  Skupinové           20 CZK (za osobu)

                                  Platí pro školní a seniorské skupiny nad 20 osob po předchozím ohlášení. 

 

Vstup zdarma: děti do šesti let věku; držitelé průkazu ZTP, ZTP/P; členové řádů a kongregací;držitelé novinářského průkazu; držitelé platných průkazu ICOM, ICOMOS, UHS; držitelé průkazu Asociace výtvarných pedagogů; držitelé volných vstupenek Strahovské obrazárny; doprovod školních skupin za těchto podmínek: skupinu tvoří minimálně 10 dětí v doprovodu maximálně 2 dospělých osob

 

 

 

STRAHOVSKÝ KLÁŠTER

Strahovské nádvoří 1/132

118 00 Praha 1 - Hradčany

https://www.strahovskyklaster.cz

 

 

 

Art Mozaika, s. r. o.

Politických vězňů 911/8

110 00 Praha 1 - Nové Město

www.artmozaika.eu

info@artmozaika.eu

+420 222 231 594

další fotografie

Termíny kulturních programů

Kontakt

ART MOZAIKA s.r.o.
Politických vězňů 911/8
110 00 Praha 1
IČ: 06057667
DIČ: CZ06057667
tel.: +420 222 231 594
info@artmozaika.eu
www.artmozaika.eu

Otevírací doba

ÚTERÝ - PÁTEK 11 - 18 hod
https://www.traditionrolex.com/39