Lot No.: | 173 |
Author: | Kandinskij Vasilij (1866 - 1944) |
Artwork Name: | Comets, 1938 |
Technique: | colour lithography |
Dimensions: | 350:260 mm |
Signature: | signed |
Finish: | pasparta, sklo, rám, condition: dobrý |
Estimate: | 40000 CZK - 50000 CZK |
Starting Price: | 18000 CZK |
Artist Info: |