Aukční položka číslo: | 173 |
Autor: | Kandinskij Vasilij (1866 - 1944) |
Název díla: | Komety, 1938 |
Technika: | barevná litografie |
Rozměr: | 350:260 mm |
Značeno: | signováno |
Odhadní cena: | 40000 Kč - 50000 Kč |
Vyvolávací cena: | 18000 Kč |
Informace o autorovi: | Ruský malíř, grafik a teoretik umění. Narodil se v Moskvě, kde studoval práva, ekonomii a etnologii, poté začal učit právo na Moskevské univerzitě, vedle toho však stále maloval. Od roku 1896 studoval umění v Mnichově, později žil a pracoval v Německu a ve Francii. Bývá považován za autora prvního abstraktního obrazu (1911). Roku 1930 se setkal s americkým milionářem Guggenheimem, v jehož muzeu postupně vznikla sbírka více než 150 Kandinského obrazů. |