Aukční položka číslo: | 276 |
Autor: | Veržakovský Karel (1924 - 1963) |
Název díla: | Květinové zátiší, 1957 |
Technika: | olej na plátně |
Rozměr: | 55x70 cm |
Značeno: | signováno vpředu |
Adjustace: | blind rám, stav: průměrný |
V majetku: | z pozůstalosti autora |
Odhadní cena: | 5000 Kč - 7000 Kč |
Vyvolávací cena: | 2500 Kč |
Informace o autorovi: | Malíř, grafik a textilní návrhář ruského původu. Studoval Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru figurální malby u profesora Jakuba Obrovského. Vynikající moderní malíř druhé třetiny minulého století, věnoval se surrealisticky a abstraktně laděné malbě. Přátelil se s Andrejem Bělocvětovem. Jejich tvorba se po dlouhá léta vyvíjela společně, vzájemně se výrazně ovlivňovali. Jeho prostřednictvím se seznámil také v té době již slavným fotografem Josefem Sudkem, který po jeho smrti zdokumentoval jeho malířskou pozůstalost. |