Aukční položka číslo: | 241 |
Autor: | Suchánek Vladimír (1933 - ----) |
Název díla: | Plamen |
Technika: | barevná litografie 136/200 |
Rozměr: | 48,5x38 cm |
Značeno: | signováno vpředu, slepotiskové razítko Lyra Pragensis |
Odhadní cena: | 3000 Kč - 5000 Kč |
Vyvolávací cena: | 2800 Kč |
Informace o autorovi: | Studoval výtvarnou výchovu na PedF UK v Praze (1952-1954) a grafickou speciálku na AVU (1954-1960). Absolvoval studijní cesty po Evropě a USA. Zabývá se malbou a grafikou. Vytvořil si vlastní styl, kresbu na litografickém kameni lavíruje, rozmývá, výsledný grafický list se podobá akvarelu. Inspiroval se secesí a symbolismem. Významnou roli v jeho litografiích hraje žena. Věnuje se drobné grafice, ilustroval knihy, v 1996 vytvořil návrh na poštovní známku vydanou k 100. výročí narození J. Sudka. Člen SČUG Hollar a od 1997 člen European Academy of Science and Arts v Salzburgu. Je zastoupen v mnoha sbírkách u nás i ve světě. |