Aukční položka číslo: 29
Autor: Bergler Josef (1753 - 1829)
Název díla: Biblický motiv, 1807
Technika: lept
Rozměr: rozměr papíru: 340:450 mm, Rozměr obrazu: 300:410 mm
Značeno: signováno v desce
Adjustace: volný list, Stav: průměrný
Odhadní cena: 1000 Kč - 1500 Kč
Vyvolávací cena: 500 Kč
Informace o autorovi: Josef Bergler rakouský malíř, kreslíř a grafik, spoluzakladatel pražské akademie (1800), kde se stal jejím prvním ředitelem. Školil se u svého otce, sochaře a malíře Josefa Berglera staršího. V Itálii studoval u Martina Knollera a v Miláně a u Antona von Marona. Tvořil klasicistní portréty a oltářní obrazy, kresby z české historie a také grafická alba sloužící k výuce kresby. Jeho poslední výstava se konala v roce 2008 v Arcidiecézním muzeu v Olomouci.