Aukční položka číslo: 26
Autor: Bergler Josef (1753 - 1829)
Název díla: Ježíš v zahradě Getsemanské, 1803
Technika: lept
Rozměr: rozměr papíru: 275:200 mm
Značeno: značeno v desce
Adjustace: adjustováno na kartonu, Stav: poškozeno
Odhadní cena: 1500 Kč - 2500 Kč
Vyvolávací cena: 600 Kč
Informace o autorovi: Josef Bergler rakouský malíř, kreslíř a grafik, spoluzakladatel pražské akademie (1800), kde se stal jejím prvním ředitelem. Školil se u svého otce, sochaře a malíře Josefa Berglera staršího. V Itálii studoval u Martina Knollera a v Miláně a u Antona von Marona. Tvořil klasicistní portréty a oltářní obrazy, kresby z české historie a také grafická alba sloužící k výuce kresby. Jeho poslední výstava se konala v roce 2008 v Arcidiecézním muzeu v Olomouci.