Aukční položka číslo: 20
Autor: Bergler Josef (1753 - 1829)
Název díla: Venkovský výjev, 1818
Technika: lept
Rozměr: rozměr papíru: 260:210 mm, Rozměr obrazu: 203:123 mm
Značeno: signováno B. 1818
Adjustace: volný list, Stav: dobrý
Odhadní cena: 1000 Kč - 1500 Kč
Vyvolávací cena: 500 Kč
Informace o autorovi: Josef Bergler rakouský malíř, kreslíř a grafik, spoluzakladatel pražské akademie (1800), kde se stal jejím prvním ředitelem. Školil se u svého otce, sochaře a malíře Josefa Berglera staršího. V Itálii studoval u Martina Knollera a v Miláně a u Antona von Marona. Tvořil klasicistní portréty a oltářní obrazy, kresby z české historie a také grafická alba sloužící k výuce kresby. Jeho poslední výstava se konala v roce 2008 v Arcidiecézním muzeu v Olomouci.