Aukční položka číslo: | 20 |
Autor: | Bergler Josef (1753 - 1829) |
Název díla: | Venkovský výjev, 1818 |
Rozměr: | rozměr papíru: 260:210 mm, Rozměr obrazu: 203:123 mm |
Značeno: | signováno B. 1818 |
Odhadní cena: | 1000 Kč - 1500 Kč |
Vyvolávací cena: | 500 Kč |
Informace o autorovi: | Josef Bergler rakouský malíř, kreslíř a grafik, spoluzakladatel pražské akademie (1800), kde se stal jejím prvním ředitelem. Školil se u svého otce, sochaře a malíře Josefa Berglera staršího. V Itálii studoval u Martina Knollera a v Miláně a u Antona von Marona. Tvořil klasicistní portréty a oltářní obrazy, kresby z české historie a také grafická alba sloužící k výuce kresby. Jeho poslední výstava se konala v roce 2008 v Arcidiecézním muzeu v Olomouci. |