Aukční položka číslo: | 143 |
Autor: | Miko Jan (1978 - ----) |
Název díla: | Z cyklu Labirinthus, 2016 |
Technika: | akryl na plátně |
Rozměr: | 49,5x70 cm |
Značeno: | signováno vzadu |
Odhadní cena: | 10000 Kč - 15000 Kč |
Vyvolávací cena: | 6000 Kč |
Informace o autorovi: | Absolvoval střední umělecko-průmyslovou školu pod vedením ak. malíře Romana Kárníka v oborech klasická malba a propagační výtvarnictví. Momentálně spolupracuje na mnoha projektech společně s divadelním uskupením The Spitfire Company. Vyjma těchto projektů, které jeho osobu značně zviditelnily, se stále věnuje své volné tvorbě a to ať už formou streetartu nebo moderní malby. Jeho pozoruhodný styl vychází z jeho vztahu k pouličnímu umění, kdy jsou zkušenosti objevené tímto druhem tvorby citlivě, přirozeně spojeny s klasickým přístupem k malbě. Před námi tak vznikají značně dráždivé obrazové vjemy a to ať už svou barevnou kompozicí, či dost často provokujícím symbolicky vyjádřeným sdělením. Takto vzniklé práce pak můžeme označit přinejmenším, jako moderní expresivní výkřik, pečlivě svázaný svým konceptem avšak provedený se značnou vášní a odevzdáním. Jan Miko prokázal svou pozici na současné evropské scéně během různých návštěv ve Francii, Itálii, Nizozemí, Polsku a dalších. Během těchto cest se mu také podařilo získat několik ocenění, zejména pak zlatou medaili z Fringe Festivalu v Holandsku. Jeho práce se stále rozvíjí a její struktura se časem stává vytříbenější, což dokazují především poslední obrazy, vzniklé během představení "Svět odsouzencův". |